irdeliplovas1.jpg picture by Vilciukas


Šiandien kavinėje susigundžiau dienos pietumis, kuriuose antrasis patiekalas buvo plovas. Žinau, smarkiai rizikavau- bet likau visai nustebinta, nes plovas pasirodė besąs visai neblogas. Taigi, ta proga prisiminiau, kad be įprasto plovo esu gaminusi ir alternatyvų, kuriame vietoje mėsos- vištienos širdelės. Gavosi tikrai labai skanus- visai vertas bis'o! :-) Kuriam, jaučiu, laikas neužilgo ateis…


Proporcijos labai paprastos- visų produktų vienodas kiekis, t.y. jei nusipirkote 200 g širdelių, tai ir svogūnų, morkų bei ryžių reikės po 200 g. Tik razinų mažiau- pagal skonį. Prieskonius aš naudojau įvairiausius- pipirus, kalendrą, chmeli-suneli mišinį (labai jį mėgstu!) ir žoleles, kurias rinkdama kaskart improvizuoju kurdama įvairiausius derinius.


Gamyba: apkepti šiaudeliais supjaustytas morkas ne per smulkiais kubeliais supjaustytus svogūnus- sudėti į puodą. Tame pačiame aliejuje (jo turėtų likti, todėl per daug netaupykite, kad plovas nesigautų sausas) apkepti išplautas ir sutvarkytas širdeles (sutvarkyta tai turiu omenyje nuimtos visokios plėvelės, išpjautos įtartinos vietos ir pan.)- sudėti jas į puodą ant daržovių. Gausiai pabarstyti prieskoniais. Ant viršaus suberti kelis kartus šaltu vandeniu perplautus ryžius. Gal jiems ir yra kokie specialūs reikalavimai, bet aš laikausi principo: jei noriu plovo rizoto konsistencijos -naudoju apvaliuosius, jei noriu biraus - imu ilgagrūdžius ir nesuku galvos, jei kokiam uzbekui pamačiusiam šitas erezijas galva pradėtų skaudėti… Taigi užbėrus ryžius atsargiai pilame karšto vandens tiek, kad jo būtų 1 cm virš ryžių ir pabarstome razinomis. Uždengiame puodą dangčiu ir troškiname ant silpnos ugnies 1 val. Galima ir trumpiau- jei patinka kaliošo stangrumo širdelės… Ugnis turi būti silpna, priešingu atveju vanduo išgaruos greičiau negu plovas išsitroškins. Jokių šaukštų nekišame ir nemaišome, kol plovas neišvirė- tą padarome tik prieš patiekdami!


Išvirusį plovą pabarstome žalumynais ir skanaujame!


Kaip sako mano kolegė- cheers! :-)

Rodyk draugams